Gül Yıldız Uşak, Türkiye’de doğdu. Ankara Üniversitesi’nden mühendislik derecesi ile mezun oldu. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü bitirdi ve aynı zamanda TV ve Radyo Programcılığı mezunu oldu. Marmara Üniversitesi Sinema Bölümü’nde yüksek lisans yaptı.

Fotoğrafçılık kariyeri boyunca birçok ulusal ve uluslararası yarışmaya katıldı, fotoğrafla ilgili sergi ve festivallere katıldı, Türkiye’nin farklı yerlerinde seminerler verdi ve çeşitli fotoğraf yarışmalarında jüri üyeliği yaptı. 2015 yılında Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) tarafından AFIAP (Artiste Federation Internationale de L’ Art Photographique) derecesi ile ödüllendirildi.

2017 yılında X fotoğrafçıları unvanını alarak Fujifilm Global’in resmi fotoğrafçılarından biri oldu.

Profesyonel bir fotoğrafçı olarak Fujifilm’de eğitmen olarak çalışmakta, özel dersler ve şirketler için eğitimler vermektedir. Dünyanın dört bir yanındaki fotoğraf projeleri için sık sık seyahat ediyor. ARTbellek Fotoğraf Atölyesi’nin kurucusu olarak atölye çalışmalarına ve proje danışmanlığına devam etmektedir.

Yıldız için fotoğraf, kendini ve doğaya, tarihe, farklı kültürlere olan tutkusunu ve insanlığa olan duyarlılığını deneyimlediği bir yaşam biçimidir.

İnstagram account : https://www.instagram.com/gulyildizofficial
Twitter acoount : https://twitter.com/gulyildizart
Web site : https://www.gulyildiz.net
Youtube: https://www.youtube.com/@GulYldz